O NÁS GALERIE KONTAKT
line

Opravy a restaurování selského, lidového a starožitného nábytku


SELISTA - Pavel Cimburek


Úvod:

Restaurování, renovace a opravy starožitného nábytku má již velmi dlouhou tradici. V dřívějších dobách si velmi drahý nábytek mohla dovolit pouze šlechta, později i zámožní měšťané. Ostatní lidé, hlavně na venkově používali nábytek jednodušších tvarů, konstrukcí a také dostupnějšího druhu dřeva. Mnoho z nás našlo na půdě či ve sklepě kusy nábytku po prababičkách, babičkách a rádi byste nyní tento již starožitný, selský či lidový nábytek zpátky začlenili do své domácnosti. Proto je zde naše firma SELISTA, která zajistí veškeré služby spojené s restaurováním, renovací a opravou starožitného nábytku

O nás:

Naše firma se zabývá opravami, renovacemi, restaurováním i rekonstrukcemi selského, lidového a starožitného nábytku, jeho nákupem a prodejem . Při práci používáme tradiční postupy i materiály tak, aby byla v co největší míře zachována autenticita a historická hodnota restaurovaného kusu nábytku. Restaurovat, renovovat či opravit je možné i velmi poškozené kusy, které laik ani nepovažuje za možné opravit.. Proto je vhodné poradit se s odborníkem, který má zkušenosti s opravami starožitného nábytku.

Služby:

Zrestaurujeme Vám jakýkoliv váš nábytkový kus ať už se jedná o skříně, komody, stoly, postele, lavice, hodiny či jiný. Při restaurování či renovaci je nezbytné posoudit daný kus. Prohlédnout jeho poškození, opotřebení a konstrukci. Dále je třeba restaurovaný nábytek vždy dokonale rozebrat, očistit a opravit poškozené části či nahradit chybějící, zpevnit uvolněnou dýhu a doplnit ji. Opravy se provádějí samozřejmě stejným druhem dřeva či jiného materiálu, který byl původní. Potom se musí vše pečlivě vybrousit, všechny díly sklížit a provést povrchovou úpravu Povrchová úprava je možná jakýmkoliv způsobem-vosk, olej, lak atd. Samozřejmá je dohoda se zákazníkem o této povrchové úpravě nebo sami doporučíme k danému kusu nejvhodnější řešení.

Doprava:

Doprava nábytku patří k našim službám.

Ceník

Protože se dříve nábytek vyráběl převážně jednotlivě, nebyla sériová výroba, proto každý kus je svým způsobem originál a bývá jinak konstrukčně řešen a je v jiném stavu opotřebení. Nelze proto stanovit přesnou cenu předem, ale pouze orientační.